01 липня 2025 року medcat@pdmu.edu.ua

За наказом Міністра оборони СРСР № 0234 та наказом командуючого військами Київського військового округу № 75 від 20 травня 1985 р. у Полтавському медичному стоматологічному інституті була створена військова кафедра. Начальником кафедри був призначений полковник медичної служби Юрій Павлович Чурилов.

                                                                                              

У 1993 р. кафедру військової підготовки очолив кандидат медичних наук, полковник медичної служби Богдан Михайлович Горішний.

                                                                                              

У 1996 р. кафедра військової підготовки була реорганізована у кафедру екстримальної та військової медицини.

З 2000 по 2002 рік кафедру екстремальної та військової медицини очолювала д. мед. н. професор Катерина Василівна Бажан.

                                                                                              

У січні 2003 року на посаду завідувача кафедри екстремальної та військової медицини за конкурсом був призначений доктор медичних наук, старший науковий співробітник, підполковник медичної служби запасу Леонід Андрійович Гречаний.

                                                                                                    

У березні 2003 року кафедру екстремальної та військової медицини було перейменовано на кафедру медицини катастроф та військової медицини.

 З 2007 року завідувачем кафедри медицини катастроф та військової медицини був полковник медичної служби у відставці Віталій Гнатович Колачинський,

                                                                                                                        

а до закриття кафедри – кандидат медичних наук, капітан запасу Валерій Георгійович Рожнов.

                                                                                               

В 2010 році за рішенням Кабінету Міністрів України військові кафедри в медичних вузах були ліквідовані. В 2014-2016 роках викладачі полковники запасу В.Г.Колачинський та С.Д. Герасименко, підполковник запасу Я.В. Кірик готували спеціальні групи офіцерів медичної служби запасу для навчання в Українській військово-медичній академії. На вимоги постанови Кабінету Міністрів України № 143 «Про оптимізацію мережі військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів» видано спільний наказ Міністерства оборони України, Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 29.09.2015 року №514/633/989 «Про утворення кафедр медицини катастроф та військової медицини» на базі Української медичної стоматологічної академії були здійснені заходи щодо утворення кафедри «медицини катастроф та військової медицини», а саме наказом по академії № 359 від 28 грудня 2016 року, рішенням вченої ради академії протоколом №5 від 23.12.2015р. була утворена кафедра «Медицини катастроф та військової медицини», введений та розроблений штатний розпис кафедри з урахуванням вимог наказу Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України від 26 липня 2016 року.

З 2016 по 2020 кафедру очолював доктор медичних наук, професор, офіцер запасу Костянтин Володимирович Шепітько.

                                                                                                

З грудня 2021 року по теперішній час очолює кафедру к.мед.н, доцент, офіцер запасу Людмила Петрівна Гордієнко.

                                                                                                

За 27 років існування кафедри колективом підготовлено близько 8 тисяч офіцерів медичної служби запасу.

Клінічна база кафедри закріплена за 387 військовим госпіталем.

Паралельно з високими вимогами до підготовки медичної служби на кафедрі проводиться клопітка виховна та військово-патріотична робота. Результати цієї роботи – кожного року до Офіцерського корпусу України вливаються десятки наших випускників. На базі кафедри проводяться заняття з підрозділами поліції, шкільною молоддю, лікарськими колективами по методиці надання домедичної допомоги в сучасних умовах мирного та воєнного часу.

Колектив кафедри постійно проходить майстер-класи, тренінги від провідних американських та європейських медичних організацій NAMET та ERC.